הזדהות עם זכותכן

 

יוסקה אחיטוב

יוסקה אחיטוב

יוסקה אחיטוב

קישור למאמר המקורי באתר "קולך"

אני מייחל ליום שבו ניתן יהיה לכלול את המאמר הזה בתכניות הלימודים בשיעורי מחנך, ולקיים על כך דיון פתוח עם התלמידים והתלמידות. משיקולים נכונים לא כללתם גם דיון וביקורת על עמדותיהם של רבנים ופוסקי הלכה מסויימים שאינם מעיזים להתמודד ישירות עם המציאות ו"מאשימים" את כלל הקהילה ההומו-לסבית בחוסר רצון ובאי יראת שמים.

כתגובה למאמר עם הצגת השאלה: וַיְהִי אֲנָשִׁים אֲשֶׁר הָיוּ טְמֵאִים לְנֶפֶשׁ אָדָם וְלֹא יָכְלוּ לַעֲשֹׂת הַפֶּסַח בַּיּוֹם הַהוּא וַיִּקְרְבוּ לִפְנֵי מֹשֶׁה וְלִפְנֵי אַהֲרֹן בַּיּוֹם הַהוּא. וַיֹּאמְרוּ הָאֲנָשִׁים הָהֵמָּה אֵלָיו אֲנַחְנוּ טְמֵאִים לְנֶפֶשׁ אָדָם לָמָּה נִגָּרַע לְבִלְתִּי הַקְרִיב אֶת-קָרְבַּן ה' בְּמֹעֲדוֹ בְּתוֹךְ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל.

המאמר שלכם על פסח שני הוא מצויין וקולע מאד, ועמו הרעיון לייחד יום זה להזדהות עם זכותכם שהיא כל כך בסיסית וכל כך מוצדקת להיות חלק מהקהילה הדתית, בדרככם שלכם. אני מייחל ליום שבו ניתן יהיה לכלול את המאמר הזה בתכניות הלימודים בשיעורי מחנך, ולקיים על כך דיון פתוח עם התלמידים והתלמידות. משיקולים נכונים לא כללתם גם דיון וביקורת על עמדותיהם של רבנים ופוסקי הלכה מסויימים שאינם מעיזים להתמודד ישירות עם המציאות ו"מאשימים" את כלל הקהילה ההומו-לסבית בחוסר רצון ובאי יראת שמים. לדידם כביכול ניתן ב"טיפול" מתאים, וברצון חזק, לשנות את המציאות הזאת. ההדרה המבוססת על טיעונים אלה, מצידם של אותם רבנים בנויה על סילוף מכוון של המציאות, והתעלמות מן החובה לקרב כל אדם השואף בכנות להיות חלק מקהילה דתית עובדת ה'.

חבר עין צורים